Zapraszamy
do kontaktu

Dalej

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z obsługą sprzedażową, w tym na otrzymywanie informacji za pomocą środków komunikacji elektronicznej. *

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji związanych z promocjami i innymi produktami. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, przez PHU Partner Sp. J. oraz udostępnianie ich innym podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo i należącym do PHU Partner Sp. J. *

  Czy warto kupić mieszkanie w stanie deweloperskim?

  02.06.2020

  Czy warto kupić mieszkanie w stanie deweloperskim?

  Czy warto kupić mieszkanie w stanie deweloperskim?

  Polski rynek mieszkaniowy rozkwita. Głównie za sprawą prywatnych deweloperów, którzy oferują nam lokale mieszkalne w zabudowie wielorodzinnej, szeregowej i bliźniaczej. Ich oferta jest bardzo bogata i różnorodna. Każdy może z łatwością znaleźć w niej swoje wymarzone „eM”. Ale czy warto? Czy mieszkanie od dewelopera na pewno się opłaca?

  W poniższym artykule przyjrzymy się ofertom mieszkań od dewelopera i sprawdzimy, co może zyskać klient decydując się na mieszkanie w stanie deweloperskim.

  Surowy, deweloperski, pod klucz – różne potrzeby, różne oferty

  Decydując się na zakup mieszkania od dewelopera możemy wybierać spośród lokali w stanie surowym, lokali w stanie deweloperskim oraz mieszkań z możliwością wykończenia pod klucz. Mieszkania w stanie surowym, najczęściej w segmentach lub zabudowie bliźniaczej, charakteryzują się relatywnie niską ceną za metr kwadratowy, przy czym należy pamiętać o tym, że ostateczna cena jednego metra kwadratowego będzie znacznie wyższa, kiedy uwzględnimy koszty doprowadzenia nieruchomości do stanu deweloperskiego. Paradoksalnie, w ostatecznym rozrachunku może się nawet okazać, że cena za metr kwadratowy mieszkania w stanie deweloperskim jest niższa. Niestety deweloperzy coraz częściej rezygnują z doprowadzania oferowanych nieruchomości do stanu deweloperskiego, w związku z czym na rynek trafia coraz więcej domów i mieszkań w stanie surowym.

  Definicja stanu deweloperskiego nie został nigdzie jednoznacznie określona. W praktyce okazuje się więc, że stan deweloperski w przypadku dewelopera A różni się od tego, co za stan deweloperski uznaje deweloper B. Dlatego, żeby uniknąć nieporozumień większość deweloperów definiuje stan deweloperski w umowie zakupu nieruchomości, którą jako klienci powinniśmy zawsze uważnie przeczytać przed podpisaniem. W ramach oferowanych usług budowalnych część deweloperów umożliwia zakup nieruchomości pod tzw. klucz, a więc gotowej do zamieszkania. Koszt takiej usługi jest uzależniony do wybranych przez klienta materiałów wykończeniowych oraz projektu aranżacji wnętrza.

  Mieszkanie w stanie deweloperskim

  Mieszkanie w stanie deweloperskim to najczęściej lokal przygotowany pod wykonanie prac wykończeniowych – malowanie, tapetowanie, płytkowanie, kładzenie paneli podłogowych, biały montaż. Oferując naszym Klientom mieszkania od dewelopera w stanie deweloperskim każdorazowo dokładamy starań, aby wszystkie prace budowlane zostały przeprowadzone z największą starannością, co przekłada się możliwość szybkiego i sprawnego przeprowadzenia prac wykończeniowych. W zależności do specyfiki realizowanej inwestycji w ramach dostarczanego stanu deweloperskiego zapewniamy klientom lokale mieszkalne wykonane zgodnie z pierwotnym projektem, jak również mieszkania wzbogacone o poprawki lokatorskie. Możliwość wprowadzania poprawek lokatorskich w zakresie rozmieszczenia ścian działowych czy podzielenia danej przestrzeni na określoną liczbę pokojów jest jednym z największych atutów zakupu nieruchomości bezpośrednio u dewelopera. Oczywiście dotyczy to jedynie nieruchomości na etapie realizacji. Jeśli się spóźnimy z zakupem, może się okazać, że spektrum ewentualnych zmian lokatorskich będzie bardzo ograniczone.

  Biuro sprzedaży Mińsk Mazowiecki

  ul. Dąbrówki 30
  05-300 Mińsk Mazowiecki
  tel. 25 759 52 00
  tel. 600 446 449
  mieszkania@phupartner.pl

  Biuro sprzedaży Pruszków

  ul. Aleja Wojska Polskiego 125
  05-800 Pruszków
  tel. 504 691 964
  tel. 504 692 743
  info@cornerpark.pl

  Inwestycje