Zapraszamy
do kontaktu

Dalej


Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z obsługą sprzedażową
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji związanych z promocjami i innymi produktami

Czy warto kupić mieszkanie w stanie deweloperskim?

02.06.2020

Czy warto kupić mieszkanie w stanie deweloperskim?

Czy warto kupić mieszkanie w stanie deweloperskim?

Polski rynek mieszkaniowy rozkwita. Głównie za sprawą prywatnych deweloperów, którzy oferują nam lokale mieszkalne w zabudowie wielorodzinnej, szeregowej i bliźniaczej. Ich oferta jest bardzo bogata i różnorodna. Każdy może z łatwością znaleźć w niej swoje wymarzone „eM”. Ale czy warto? Czy mieszkanie od dewelopera na pewno się opłaca?

W poniższym artykule przyjrzymy się ofertom mieszkań od dewelopera i sprawdzimy, co może zyskać klient decydując się na mieszkanie w stanie deweloperskim.

Surowy, deweloperski, pod klucz – różne potrzeby, różne oferty

Decydując się na zakup mieszkania od dewelopera możemy wybierać spośród lokali w stanie surowym, lokali w stanie deweloperskim oraz mieszkań z możliwością wykończenia pod klucz. Mieszkania w stanie surowym, najczęściej w segmentach lub zabudowie bliźniaczej, charakteryzują się relatywnie niską ceną za metr kwadratowy, przy czym należy pamiętać o tym, że ostateczna cena jednego metra kwadratowego będzie znacznie wyższa, kiedy uwzględnimy koszty doprowadzenia nieruchomości do stanu deweloperskiego. Paradoksalnie, w ostatecznym rozrachunku może się nawet okazać, że cena za metr kwadratowy mieszkania w stanie deweloperskim jest niższa. Niestety deweloperzy coraz częściej rezygnują z doprowadzania oferowanych nieruchomości do stanu deweloperskiego, w związku z czym na rynek trafia coraz więcej domów i mieszkań w stanie surowym.

Definicja stanu deweloperskiego nie został nigdzie jednoznacznie określona. W praktyce okazuje się więc, że stan deweloperski w przypadku dewelopera A różni się od tego, co za stan deweloperski uznaje deweloper B. Dlatego, żeby uniknąć nieporozumień większość deweloperów definiuje stan deweloperski w umowie zakupu nieruchomości, którą jako klienci powinniśmy zawsze uważnie przeczytać przed podpisaniem. W ramach oferowanych usług budowalnych część deweloperów umożliwia zakup nieruchomości pod tzw. klucz, a więc gotowej do zamieszkania. Koszt takiej usługi jest uzależniony do wybranych przez klienta materiałów wykończeniowych oraz projektu aranżacji wnętrza.

Mieszkanie w stanie deweloperskim

Mieszkanie w stanie deweloperskim to najczęściej lokal przygotowany pod wykonanie prac wykończeniowych – malowanie, tapetowanie, płytkowanie, kładzenie paneli podłogowych, biały montaż. Oferując naszym Klientom mieszkania od dewelopera w stanie deweloperskim każdorazowo dokładamy starań, aby wszystkie prace budowlane zostały przeprowadzone z największą starannością, co przekłada się możliwość szybkiego i sprawnego przeprowadzenia prac wykończeniowych. W zależności do specyfiki realizowanej inwestycji w ramach dostarczanego stanu deweloperskiego zapewniamy klientom lokale mieszkalne wykonane zgodnie z pierwotnym projektem, jak również mieszkania wzbogacone o poprawki lokatorskie. Możliwość wprowadzania poprawek lokatorskich w zakresie rozmieszczenia ścian działowych czy podzielenia danej przestrzeni na określoną liczbę pokojów jest jednym z największych atutów zakupu nieruchomości bezpośrednio u dewelopera. Oczywiście dotyczy to jedynie nieruchomości na etapie realizacji. Jeśli się spóźnimy z zakupem, może się okazać, że spektrum ewentualnych zmian lokatorskich będzie bardzo ograniczone.

Biuro sprzedaży Mińsk Mazowiecki

ul. Dąbrówki 30
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. 25 759 52 00
tel. 600 446 449
tel. 608 410 234
mieszkania@phupartner.pl

Biuro sprzedaży Warszawa

ul. Oławska 1
01-494 Warszawa
tel. 22 245 47 00
tel. 666 050 103
tel. 666 050 102
info@bemopark.pl

Inwestycje