Zapraszamy
do kontaktu

Dalej

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z obsługą sprzedażową, w tym na otrzymywanie informacji za pomocą środków komunikacji elektronicznej. *

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji związanych z promocjami i innymi produktami. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, przez PHU Partner Sp. J. oraz udostępnianie ich innym podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo i należącym do PHU Partner Sp. J. *

  Jak kupić mieszkanie od dewelopera – kupno mieszkania krok po kroku

  17.11.2023

  Jak kupić mieszkanie od dewelopera – kupno mieszkania krok po kroku

  Jak kupić mieszkanie od dewelopera – kupno mieszkania krok po kroku

  Kupno mieszkania od dewelopera może być ekscytującym, ale i skomplikowanym przedsięwzięciem. Jest to inwestycja na całe życie, dlatego warto zrozumieć cały proces krok po kroku. W tym artykule przewodnikowym omówimy wszystkie etapy, które musisz przejść, aby stać się szczęśliwym właścicielem nowego mieszkania od dewelopera.

  Wybór mieszkania – najważniejsza decyzja już na początku

  Przed rozpoczęciem procesu zakupu, najważniejszym etapem jest znalezienie mieszkania, które będzie idealnie odpowiadać Twoim potrzebom i oczekiwaniom. Wybór odpowiedniej lokalizacji to jeden z kluczowych aspektów. Określ, czy chcesz mieszkać bliżej pracy, szkół czy może zależy Ci na dostępie do terenów rekreacyjnych i sklepów. Zastanów się także nad metrażem, który będzie dla Ciebie wystarczający. Czy potrzebujesz dwóch sypialni, czy jedna będzie odpowiednia? Deweloperzy posiadają na swojej stronie rzuty techniczne i wizualizacje mieszkań, więc bez problemu wybierzesz układ, który spełni Twoje potrzeby. Sprawdź przy okazji, jakie udogodnienia oferuje budynek. Czy istotny jest dla Ciebie parking podziemny, winda, sala fitness czy może plac zabaw dla dzieci? Wszystkie informacje powinny znajdować się na stronie inwestycji. Możesz je także uzyskać bezpośrednio od dewelopera.

  Rezerwacja wymarzonego mieszkania

  Kupno mieszkania od dewelopera rozpoczyna się od rezerwacji wybranego lokum. Deweloper zazwyczaj wymaga wpłacenia zaliczki, aby zarezerwować mieszkanie. Ta kwota może być różna w zależności od dewelopera i projektu. To także moment, w którym może zostać podpisana umowa rezerwacyjna. W jej zapisach powinny znaleźć się informacje dotyczące termin podpisania umowy przedwstępnej, i inne istotne szczegóły. Dlatego nie bój się pytać, doczytaj dokładnie wszystkie zapisy i wyjaśnij ewentualne niejasności. W trakcie trwania rezerwacji, warto przygotować się do podpisania umowy przedwstępnej, która będzie następnym krokiem w procesie zakupu. Sporządź niezbędne dokumenty i zabezpiecz finanse na ten cel.

  Umowa przedwstępna

  Umowa przedwstępna to kluczowy dokument w procesie zakupu mieszkania od dewelopera. Jest to prawny akt, który reguluje relacje między Tobą a deweloperem na etapie przygotowań do finalizacji zakupu. Przeczytaj umowę przedwstępną dokładnie. Znajdziesz w niej informacje dotyczące ceny mieszkania, terminu dostawy, a także wszelkie zobowiązania i gwarancje ze strony dewelopera. Upewnij się, że rozumiesz i akceptujesz każdy punkt umowy. Sprawdź, czy umowa zawiera terminy, w jakich musisz dokonać płatności oraz kiedy deweloper jest zobowiązany dostarczyć mieszkanie. Upewnij się, że daty są jasno określone i realistyczne.

  Finalizacja umowy i odbiór mieszkania

  Jest to moment, kiedy to, co wcześniej było tylko koncepcją, staje się rzeczywistością. Na tym etapie mieszkanie powinno być w pełni wykończone, zgodnie z umową i zawierać wszelkie niezbędne elementy. Oficjalne przekazanie mieszkania odbywa się po jego odbiorze technicznym, czyli sprawdzeniu czy wszystko zostało wykonane zgodnie z założeniami. Taki odbiór techniczny możesz przeprowadzić samodzielnie lub zatrudnić do tego profesjonalistę. W przypadku jakichkolwiek niedociągnięć czy uszczerbków deweloper powinien zobowiązać się do ich usunięcia w wyznaczonym terminie. Kiedy wszystko zostanie wykończone zgodnie z ustaleniami, możesz przystąpić do podpisania finalnej umowy i aktu notarialnego. To właśnie moment, który wieńczy cały proces zakupy mieszkania. 

  Biuro sprzedaży Mińsk Mazowiecki

  ul. Dąbrówki 30
  05-300 Mińsk Mazowiecki
  tel. 25 759 52 00
  tel. 600 446 449
  mieszkania@phupartner.pl

  Biuro sprzedaży Pruszków

  ul. Aleja Wojska Polskiego 125
  05-800 Pruszków
  tel. 504 691 964
  tel. 504 692 743
  info@cornerpark.pl

  Inwestycje