Zapraszamy
do kontaktu

Dalej

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z obsługą sprzedażową, w tym na otrzymywanie informacji za pomocą środków komunikacji elektronicznej. *

  Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji związanych z promocjami i innymi produktami. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach marketingowych i handlowych, przez PHU Partner Sp. J. oraz udostępnianie ich innym podmiotom powiązanym osobowo lub kapitałowo i należącym do PHU Partner Sp. J. *

  Dlaczego warto zamieszkać w Mińsku Mazowieckim?

  20.06.2022

  Dlaczego warto zamieszkać w Mińsku Mazowieckim?

  Dlaczego warto zamieszkać w Mińsku Mazowieckim?

  Podwarszawski Mińsk Mazowiecki cieszy się wciąż rosnącą popularnością, szczególnie wśród młodych osób, które pragną mieszkać w pobliżu Warszawy, a jednocześnie zaznać odrobiny spokoju od miejskiego zgiełku. Mińsk Mazowiecki to idealne miejsce, które spełnia obie potrzeby – jest położony w sąsiedztwie stolicy, ale pozostaje zieloną enklawą. Jednak tereny rekreacyjne to nie jedyny powód, który sprowadza ludzi do tej miejscowości. 

  Dobra komunikacja ze stolicą

  Mińsk Mazowiecki posiada dobrą komunikację z Warszawą. Nie tylko jeśli chodzi o ruch samochodowy. Osoby niezmotoryzowane mogą swobodnie poruszać się pociągiem lub komunikacją autobusową, która dojeżdża aż do samej stolicy. Dojazd jest na tyle komfortowy, że wiele osób nawet na co dzień pracujących w Warszawie decyduje się na nowe mieszkanie w Mińsku Mazowieckim

  Właśnie bliskość Warszawy to jeden z największych atutów miasta. Ma to wpływ na szybki wzrost liczby ludności, ale także rozwój ekonomiczny Mińska Mazowieckiego. Potencjał w wykorzystaniu bliskości Warszawy zauważają władze miasta, które planują wspieranie oraz rozwój lokalnej gospodarki w oparciu o innowacyjność firm znajdujących się na terenie województwa mazowieckiego.

  Miasto rozwojowe

  Mińska Mazowiecki posiada strategię rozwojową i dąży do tego aby być w pełni wykształconym i w miarę możliwości samodzielnym ośrodkiem miejskim. Chodzi tutaj zarówno o funkcje gospodarcze, jak i społeczne. Miasto podąża za ideą „Smart City” czyli stara się być miastem nowoczesnym, które wdraża nowoczesne rozwiązania technologiczne zarówno na gruncie zarządzania, jak i w pozostałych dziedzinach życia społeczno-gospodarczego. Głównym celem włodarzy miasta jest poprawa jakości życia mieszkańców. 

  Bogata oferta edukacyjna

  Dla wielu osób, które planują zamieszkanie w danym mieście, oferta szkolna ma duże znaczenie. Na terenie miasta znajduje się wiele przedszkoli, zarówno publicznych jak i prywatnych. Dodatkowo funkcjonuje tam sześć szkół podstawowych oraz Publiczna Salezjańska Szkoła Podstawowa i Miejska Szkoła Artystyczna. Na miejscu znajdują się także dwa licea ogólnokształcące, Liceum Plastyczne oraz pięć zespołów szkół ponadpodstawowych. W szkołach technicznych oraz zawodowych dostępnych jest do wyboru kilka kierunków związanych z profilami ekonomicznymi, mechanicznymi oraz budowlanymi. Jeżeli chodzi o szkolnictwo wyższe na miejscu działa Zamiejscowy Wydział Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej.  

  Czas wolny

  Mińsk Mazowiecki posiada także różnorodną infrastrukturę jeżeli chodzi o bazę sportową. Jednym z najchętniej odwiedzanych obiektów jest zarządzany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Aquapark ze sztucznym lodowiskiem, który pozwala na uprawianie sportu przez cały rok. Dodatkowo na terenie miasta znajduje się Stadion Miejski, Park Miejski oraz Stadion Sportowy. Dodatkowo dostępnych jest także sześć siłowni plenerowych liczne ścieżki rowerowe oraz specjalne ścieżki do uprawiania narciarstwa biegowego.

  Mieszkanie od dewelopera w Mińsku Mazowieckim to idealne miejsce do zamieszkania nie tylko ze względu na bliskość Warszawy i relatywnie niskie ceny nieruchomości, ale także ze względu na możliwości rozwoju zawodowego i bliskość środowiska naturalnego.

  Równie dobrym pomysłem jest również kawalerka w Mińsku Mazowieckim.

  Biuro sprzedaży Mińsk Mazowiecki

  ul. Dąbrówki 30
  05-300 Mińsk Mazowiecki
  tel. 25 759 52 00
  tel. 600 446 449
  mieszkania@phupartner.pl

  Biuro sprzedaży Pruszków

  ul. Aleja Wojska Polskiego 125
  05-800 Pruszków
  tel. 504 691 964
  tel. 504 692 743
  info@cornerpark.pl

  Inwestycje